Обережно! Дифтерія!

ДИФТЕРІЯ – важке, небезпечне для здоров’я інфекційне захворювання.Рівень захворюваності залежить, в основному, від своєчасності і якості проведення щеплень.

ЗБУДНИК ІНФЕКЦІЇ– мікроорганізм, доволі стійкий в зовнішньому середовища.

Тривало зберігається на предметах ужитку, іграшках, книгах.

Через слизову оболонку носоглотки, гортані, мигдаликів, кон’юнктиви очей, пошкоджені шкірні покриви мікроби проникають в організм. Розмножуючись, дифтерійна паличка виділяє токсин, який уражує головним чином серцево-судинну систему, надниркові залози, периферичну нервову систему. Зі всіх форм дифтерії найбільш часто зустрічаються і с найважчими за перебігом – дифтерія зіву і гортані.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  • біль у горлі, головний біль, загальна слабкість;
  • підвищення температури тіла уже у перші дні до 38-39°С. Але іноді температура тіла може бути нормальною. Подібні ознаки можуть супроводжувати і ангіну, а відрізнити дифтерію від ангіни може лише лікар-інфекціоніст;
  • при дуже важких формах хвороби може виникати набряк шиї і, навіть, грудної клітки;
  • при дифтерії гортані (дифтерійний круп) різко утруднюється дихання аж до цілковитої його зупинки.

Джерелами інфекції є хворі, які виділяють збудник при кашлі, розмові, диханні.

Хворі заразні при будь-якій формі хвороби. Розповсюджують паличку дифтерії і бактеріоносії -люди, які не хворіють, але мають збудник в організмі.

Дифтерією хворіють як діти, так і дорослі. Останнім часом, в зв’язку з послабленням імунітету, випадки дифтерії серед дорослих зустрічаються все частіше. Ефективна боротьба з дифтерією стала можливою дякуючи активному проведенню щеплень серед населення.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! При появі ознак ангіни своєчасно звертайтесь за медичною допомогою.

Рано розпочате лікування – запорука одужання. Не займайтесь самолікуванням.

Вчасно з’являйтесь на проведення профілактичних щеплень, ці: дасть змогу запобігти захворюванню.