Засідання методичного об’єднання вихователів з теми «STREAM – освіта – шлях у майбутнє»

23 січня в дошкільному підрозділі №2 було проведено засідання методичного об’єднання вихователів з теми «STREAM – освіта – шлях у майбутнє».

Актуальність теми визнається в контексті виконання завдань нової реформи освіти в Україні.

SТRЕАМ-освіта — новий інтеграційний підхід до розвитку, виховання й навчання дітей.

Цей напрям освіти інтегрує в собі завдання з формування в дітей загальних наукових уявлень про світ; ознайомлення їх з інформаційно-комунікаційними технологіями; розвиток уміння експериментувати, конструювати; навчання дітей основ опрацювання змісту тексту, грамоти, математики, а також різних видів мистецтва. Тож маємо в тісному взаємозв’язку розвивати здібності дошкільнят до точних та гуманітарних наук.

Сучасні дошкільнята – відкриті, розкуті, комунікабельні. Старі іграшки та ігри не викликають у них особливого інтересу. Як же оновити зміст ігрової діяльності?

Як створити умови не лише для формування ігрових умінь, а й для розвитку творчих здібностей, винахідливості, уяви, індивідуальності, фантазії?

Мета STRЕАМ – освіти – формувати нестандартне, інженерне мислення дітей, виховати інтерес до точних і винахідницьких здібностей, зацікавити малят математикою, бажання пізнавати світ та робити відкриття; навчити дітей спостерігати та зрозуміти як рослинний та тваринний світ дає невичерпний матеріал для розв’язання різноманітних інженерних завдань.

Педагоги дошкільного відділення, крім теоретичних засад, з задоволенням прийняли участь у імпровізованих заняттях з математики, ознайомлення з оточуючим. Познайомились з елементами технології STRЕАМ та її впровадженням в навчальний процес.

Підсумком засідання було прийняте рішення внести STRЕАМ-освіти до планів з самоосвіти педагогів, вивчити теоретичні питання та прийняти участь в методичному тижні STRЕАМ у квітні місяці 2018 р.