Діти старшої групи “Райдуга” садили квіти чорнобривці

Діти старшої групи “Райдуга” разом з вихователями Школа В.Г та Шевченко Т.В. садили квіти чорнобривці.

Україну вважають батьківщиною чорнобривців. Тут їх люблять і цінують по-особливому, здавна вони є символом матері й батьківщини, про них складають легенди, вірші, пісні.

Чорнобривців насіяла мати
У моїм світанковім краю
Та й навчила веснянки співати,
Про надію квітучу свою…
Бачу матір стареньку,
Бачу руки твої, моя мамо,
Твою ласку я чую рідненька.

Ця пісня не може залишити жодну людину байдужою. Коли з’явились перші чорнобривці в Україні невідомо, але назву вони отримали за незвичайну окрасу квітки. Пелюстки звичайних чорнобривців (чорнобровок) мають вогняний колір і чорні обідки (як брови) на краєчках.
Чорнобривець бархатний — складна за структурою квітка з гірким ароматом осені. Дивовижні квіти — чорнобривці (лат. Tagetes) згідно зі старовинною легендою — магічні, їх назва пов’язана з ім’ям Тагеса (Tagetes). Він був онуком Юпітера, умів пророкувати майбутнє і до того ж славився яскравою красивою зовнішністю. Індійці Америки, звідки чорнобривці в XVI столітті були завезені в Європу, теж вважали рослину «магічним провідником», який допомагав знаходити шаманам племен жовтий метал (золото).